Značka: Amáres Coffee

Bezkofein

99 Kč 209 Kč 799 Kč od 99 Kč
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Kategorie: Amáres Coffee
Druh přípravy: Espresso
Pražení: světlé
Acidita: nízká
Druh kávy: 100% arabica
Volitelné: Chcete kávu rovnou namlít? Vložte do poznámky způsob přípravy!

SKLIZEŇ: 2021 | ODRŮDY: CATURRA, CATUAI | ZPRACOVÁNÍ: (PROMYTÉ) SUGARCANE | REGION: CUACCA, TOLIMA, ANTIOQUIA | FARMÁŘI: DROBNÍ FARMÁŘI

 

Máte chuť na naši kávu, ale musíte si odepřít kofein? I na Vás jsme mysleli! V nabídce řady Amáres Coffee máme skvělou kávu nazvanou Bezkofein určenou přímo pro Vás.

Jak je již z názvu patrné, jedná se o kávu zbavenou kofeinu metodou Sugar Cane Decaf. Tato metoda je používána především u kolumbijských káv a spočívá v dekofeinizaci pomocí ethyl-acetátu, jehož zdrojem je zpracovaná cukrová třtina. Roztok ethyl-actátu pomůže uvolnit kofein do vody, ve které jsou zelená zrna namáčena. Tento proces se opakuje až do doby, dokud není z kávy odstraněno zhruba 97 % kofeinu. Pomocí dalšího napařování se zrna ethyl-acetátu zbaví a káva se usuší. Všechny zbytečky látek, které byly pro dekofeinizaci použity, se přirozeně odpaří při pražení kávy.

Bezkofeinová káva je upražena více natmavo, než naše ostatní kávy. Důvodem je odlišné chování decaf zrnek při pražení. Výsledkem pražení je balení kávy Bezkofein, která svou sladkostí připomíná cukrovou třtinu, ořechy a čokoládu. Pokročilejší kávomilové mohou objevit navíc citrusové tóny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Amáres coffee je určeno pro konzervativnější zákazníky, kteří preferují sladší tóny a nízkou aciditu. Stálou nabídku této řady káv rádi čas od času oživíme zajímavou novinkou. Vždy pracujeme s aktuálními sklizněmi. Kávy Amáres Coffee se navíc vyznačují výborným poměrem cena/výkon. Vzhledem k obvyklým chuťovým profilům doporučujeme tyto kávy spíše pro přípravu na espresso, ale často nás mile překvapí svou výslednou chutí i na filtru.am