Brazílie - Cerrado


SKLIZEŇ: 2020
ODRŮDA: CATUAI
ZPRACOVÁNÍ: SUCHÉ
REGION: MINAS GERAIS
NADM. VÝŠKA: 1 100 M. N. M.
FARMA: RŮZNÉ


Dobrá brazilská káva. Kávová zrna této spolehlivé kávy plodí hybridní odrůda kávovníku Catuai. Káva Brazílie Cerrado je součástí naší základní řady Amáres coffee. Ta je určená pro konzervativnější zákazníky preferující sladkou chuť.
Brazílii Cerrado nabízíme, v současné době, pouze v rámci velkoobchodního prodeje.


Jak už název napovídá, pochází z unikátní lokality Cerrado v Brazílii. Jedná se o jedno z největších ekologických společenství bohatých na floru a faunu nejen v Jižní Americe, ale na světě. Je tvořeno převážně komplexem savan a lesů. Daří se zde chovu skotu, pěstuje se zde ve velkém sója, kukuřice i rýže. Kávovníky rostou ve výšce kolem jednoho tisíce metrů nad mořem. Naši Brazílii Cerrado pražíme tak, aby „nezlobila“ na mlýnku a byla vhodná zejména pro kavárny a provozy, kde se v krátkém čase spotřebuje velké množství kávových zrnek. Dalo by se o ní říci, že je to svým chemickým složením jednoduchá káva, která ale velmi dobře uspokojí chuťové buňky běžných konzumentů. Je proto ideální volbou pro automatické kávovary na pracovištích, kde je žádoucí, aby všem dostupná káva také všem chutnala a každý další připravený šálek obsahoval stejně stabilní kávový nápoj.
Chutový profil této 100 % arabicy tvoří především čokoládové a oříškové tóny. Příjemné aroma pak připomíná sušené ovoce. Tato káva je, pro své konzistentní vlastnosti a značnou sladkost, určená pro přípravu espressa. Velmi dobře se také hodí jako základ pro směsi na míru. My jsme ji, spolu s Hondurasem, použili v blendu Espresso směs, která si mezi našimi zákazníky získala v krátkém čase velkou oblibu.


Pro více bližších informací nás neváhejte kontaktovat. Na vyžádání vám také rádi sdělíme velkoobchodní cenu kávy Brazílie Cerrado. Je možné ji dodávat jak v 1 kilogramovém balení, tak v plastovém barelu o objemu 10 kilogramů.