COLD BREW

79 Kč
Skladem (>5 ks)

COLD BREW – ELIXÍR CHUTÍ A VŮNÍ

Kategorie: First Crack Coffee

Záleží vám při výběru kávy na tom, jak výrazné je její aroma? Necháte se rádi hýčkat delikátní chutí filtrované kávy a netrváte na tom, že musí být nutně horká? Pak vám vřele doporučujeme ochutnat naše Cold Brew Coffee. Jedná se o, za studena louhovaný, kávový koncentrát, který jsme pro vaše pohodlí, stočili do stylových lahviček. Metoda přípravy cold brew spočívá v tom, že se nahrubo namletá zrna louhují ve studené vodě po dobu 20 hodin.

Během této doby se do vody uvolní jemné aromatické sloučeniny, namísto kyselin a olejů, typických například pro espresso připravované za horka. Z tohoto důvodu, naše Cold Brew Coffee připravujeme pouze z výběrových káv z řady First Crack Coffee. Výsledný extrakt, který získáme přecezením přes textilní filtr, zředíme v poměru 2:3 filtrovanou vodou.

IMG_5138-post


V uzavřené lahvičce Cold Brew Coffee vydrží v chladničce 10 až 14 dnů. Naším tipem je: při servírování přidejte pár kostek ledu. Lépe si tak užijete atributy typické pro tuto šetrnou metodu přípravy kávy a těmi jsou jemná chuť a jen velmi lehká acidita.

 

Naše Cold Brew je připravováno z kávy dle aktuální nabídky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

First Crack Coffee je prémiová řada našich káv. Jsou určené pro náročnější zákazníky, kteří si potrpí na vysokou kvalitu. Jedná se o výběrové kávy s velmi vysokým cuppingovým skóre. Tyto kávy vždy pečlivě sezónně vybíráme na základě cuppingu. Klademe důraz na výraznou chuť a aroma. Nebojíme se ani vyšší acidity a snažíme se, aby espresso nebo filtr z kávy s označením First Crack Coffee byly vždy výjimečným chuťovým zážitkem.fcc