O NÁS

Kdo jsme? Jmenujeme se Vašek a Maruška Marešovi a především jsme velcí milovníci kávy a kávoví nadšenci. Kvalitním kávovým zrnkům jsme dokonce podlehli tak moc, že jsme se rozhodli splnit si svůj sen a v roce 2013 založili v lázeňském městě Poděbrady vlastní pražírnu. Zrnka si sami pečlivě vybíráme, ochutnáváme a s láskou pražíme jemnějším severským způsobem. Výsledkem je světleji upražená káva, ve které se plně rozvíjí charakteristická chuť a aroma jednotlivých odrůd.

V naší nabídce najdete přirozeně sladší jihoamerické a středoamerické kávy, obvykle s tóny oříšků nebo čokolády, ale i kávy ovocnější a aciditnější pocházející ze slunné Afriky. A rádi se sem tam necháváme překvapit chutí zrnek z Asie.

 

V současnosti provozujeme kromě espresso baru a pražírny kavárnu Káva Poděbrady, která se nachází přímo na poděbradském náměstí. Náš tým v čele s Fíkem se o Vaši spokojenost postará především v kavárně, kde pro Vás kromě nápojů na bázi espressa rádi připravíme i kávu filtrovanou. Ochutnat můžete i skvělé obložené chleby, sendviče nebo domácí dorty a dezerty od Páji (Dortit - patisserie). V naší nabídce dále naleznete biodynamická vína a navíc naše fantastické signaturní kávové koktejly. 

 

Balení kávy si s sebou domů můžete odnést nejen z pražírny a kavárny, celoročně také vyrážíme s naším kávovým stánkem na různé akce, slavnosti či farmářské trhy. A pokud k nám zrovna cestu nemáte, můžete pro objednávku čerstvě pražené kávy využít našeho e-shopu.

 

Kdykoli Vás rádi přivítáme i s Vaším čtyřnohým miláčkem. Pejsci jsou u nás vítání!

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Vaši

Vašek, Maruška a naše dalmatinka Anraa

profil