Značka: TORO

Konvice na kávu - Melfi S 350ml

215 Kč
Skladem (1 ks)

Oblíbená a jednoduchá příprava kávy. 

Kategorie: Příprava kávy
Druh přípravy: French Press
Objem: 350 ml

Konvice na kávu nebo čaj s filtračním pístem. Stlačovací píst je plastový. Stlačením pístu dosáhnete dokonalého oddělení kávové sedliny nebo čaje od výsledného nápoje. Konvice má plastové víčko a plastové držadlo.

Rozměry skleněné nádoby:

objem: 350ml

výška: 13cm

průměr: 7cm.


Ačkoli svým názvem naznačuje, že vznikl ve Francii, není tomu tak. První patentovaný výrobek byl vyroben v Itálii.
Měl kovové tělo a ze stejného materiálu bylo i sítko. Podle tradice French press objevil jistý Francouz z Provence, který si procházky po kopcích rodného kraje zpříjemňoval šálkem kávy. Tu připravoval tak, jak bylo tehdy zvykem – namletou kávu zalil vroucí vodou. Jednou to ale udělal naopak, vodu nalil do šálku, do kterého zapomněl nasypat kávu. Nasypal tedy kávu do vody. S krustou, kterou namletá káva na šálku udělala, si poradil po svém – od kolemjdoucího muže koupil sítko, kterým krustu stlačil. Tento příběh sice není doložený, ale je známo, že první French press byl zkonstruován již v 19. století.
V roce 1800 Jean Beptiste de Belloy-Morangle zkonstruoval kávovar pracující na principu filtrace kávy přes sítko. Roku 1852 pak Mayer a Delforge přišli s dalšími úpravami. Použité materiály dělaly filtraci nepřesnou a to se podepsalo na chuti kávy. Poté přišel zmíněný Attilio Calimani.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobce Toro působí na českém trhu již od roku 1993. Toro nabízí široký sortiment kuchyňských a domácích potřeb. Výrobce každoročně inovuje a rozšiřuje nabízený sortiment.