Standart č. 15

190 Kč
Na dotaz

Standart magazín je čtvrtletník zabývající se výběrovou kávou a životním stylem kolem ní. Časopis vydávájí na Slovensku a sleduje mezinárodní kávovou scénu. Ve významné mezinárodní soutěži získal druhé místo.

Kategorie: Standart magazín
Položka byla vyprodána…

Nové číslo standardně pokrývá rozmatinú škálu témat, jejichž cílem je zmírnit propast mezi Barista a kávovými profesionály, kávičkármi a domácími barista a těmi, kteří si chtějí prostě vychutnat příjemný moment v kavárně.

V kapitole "Káva" pokračujeme s naší sérií srovnávající kávu a čaj - tentokrát se blíže podíváme na metody zpracování, na které navazujeme článkem o tom, co z čajového rituálu se dá aplikovat na kávu. Odtud se přesouváme do vzdálené Guatemaly, země, která je složená z více než 300 mikroklimatov, a podíváme se jak tento fakt ovlivňuje produkci kávy. Kapitolu uzavíráme rozsáhlou esejí o aktuální cenové krizi a o tom, co k ní vedlo.

Kapitola "Lidé" je plná příběhů o lidech, kteří tvoří kávové odvětví - od rozhovorů se světoznámými pražírny Stephenem Leightonem a Joanna Alm, přes zápisky ze života v New Yorku až po nádherně vystižení reminiscenci životních lekcí od Tima Williamse.

V kapitole "Svět" zpovídáme knižního historika Geriho Dellu Rocca de Candia o jeho nedávné výstavě o tiskové revoluci 15. století. Následně se podíváme na podivný vztah mezi kávou a stand-up komedií, a cestou se naučíme pár vtipů. Poté se přesuneme do Paříže na procházku politicko-kulturní historií francouzského hlavního města - to vše očima kávy a celé to zakončíme příběhem o samotě, stvoření a kávě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Standart magazín je printový magazín o kávovej kultúre, ktorý vznikol na Slovensku, no dnes sa rozrástol už do viac ako 60-tich krajín sveta. Vydáva ho partia kofeínových nadšencov pre kvalitnú žurnalistiku, dizajn a kávovú komunitu.