Standart č. 15

190 Kč
Na dotaz

Standart magazín je čtvrtletník zabývající se výběrovou kávou a životním stylem kolem ní. Časopis vydávájí na Slovensku a sleduje mezinárodní kávovou scénu. Ve významné mezinárodní soutěži získal druhé místo.

Kategorie: Standart magazín
Položka byla vyprodána…

Nové číslo standardně pokrývá rozmatinú škálu témat, jejichž cílem je zmírnit propast mezi Barista a kávovými profesionály, kávičkármi a domácími barista a těmi, kteří si chtějí prostě vychutnat příjemný moment v kavárně.

V kapitole "Káva" pokračujeme s naší sérií srovnávající kávu a čaj - tentokrát se blíže podíváme na metody zpracování, na které navazujeme článkem o tom, co z čajového rituálu se dá aplikovat na kávu. Odtud se přesouváme do vzdálené Guatemaly, země, která je složená z více než 300 mikroklimatov, a podíváme se jak tento fakt ovlivňuje produkci kávy. Kapitolu uzavíráme rozsáhlou esejí o aktuální cenové krizi a o tom, co k ní vedlo.

Kapitola "Lidé" je plná příběhů o lidech, kteří tvoří kávové odvětví - od rozhovorů se světoznámými pražírny Stephenem Leightonem a Joanna Alm, přes zápisky ze života v New Yorku až po nádherně vystižení reminiscenci životních lekcí od Tima Williamse.

V kapitole "Svět" zpovídáme knižního historika Geriho Dellu Rocca de Candia o jeho nedávné výstavě o tiskové revoluci 15. století. Následně se podíváme na podivný vztah mezi kávou a stand-up komedií, a cestou se naučíme pár vtipů. Poté se přesuneme do Paříže na procházku politicko-kulturní historií francouzského hlavního města - to vše očima kávy a celé to zakončíme příběhem o samotě, stvoření a kávě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Standart magazín je printový magazín o kávovej kultúre, ktorý vznikol na Slovensku, no dnes sa rozrástol už do viac ako 60-tich krajín sveta. Vydáva ho partia kofeínových nadšencov pre kvalitnú žurnalistiku, dizajn a kávovú komunitu. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení