Standart č. 17

190 Kč
Na dotaz

Standart magazín je čtvrtletník zabývající se výběrovou kávou a životním stylem kolem ní. Časopis vydávájí na Slovensku a sleduje mezinárodní kávovou scénu. Ve významné mezinárodní soutěži získal druhé místo.

Kategorie: Standart magazín
Položka byla vyprodána…

Nové číslo Standardně je plné článků, esejů, rozhovorů a umění, které se zabývají tématy od udržitelného importu až po budoucnost kávy.

V kapitole "Káva" začínáme novou sérii s Gwilymom Daviesem o pravdivých a vymyšlených mýtech o kávě. Přečtete si také, do jaké míry jeho myšlenky pronikají do speciality coffee bubliny zkoumáním kávy na cuppingovom stole. Podíváte se s námi jak se Čína dostává do povědomí světa výběrové kávy a spolu s Adrianem Krišákom, se ponoříme do pokračování témata vody, tentokrát zaměřenou na téma změkčovače a jeho vlivu na výslednou chuť kávy.

V kapitole "Lidé", v níž zkoumáme talentovaných lidí tvořících kávový svět, jsme cestovali do Londýna na snídani s Paulem Rossem, manažerem v pražírně Kiss the Hippo a UK baristickýcm mistrem roku 2019. Bavili jsme se o soutěžích, zkušenostech, běhu a Scrabble. Vyzpovídali jsme Pavla Ewžena Adamkoviče, o tom, jak se dají spojit kola s kávou a přešli jsme do úvah akademičky zabývající se znepokojivými zobrazeními výrobců, kteří stále oplývají marketingem na výběrovou kávu. Na závěr této kapitoly jsme se vrhli na známou i méně známou historii mléka a jeho spojení se světem kávy.

V kapitole "Svět" antropolog a historik z bostonské univerziry přehodnocuje svůj výzkum v knihách, které píše poprvé, kdy navštívil Gesha kávové farmy v Panamě; kávový milovník nás zas zavede přes Tel-Aviv a jeho kávovou scénu či jedinečnou historii, která vedla k dnešnímu stavu.

Také přinášíme report z AeroPress šampionátů, které jsme v říjnu organizovali na Slovensku a v Čechách. Pojďte si spolu s námi připravit vítězné recepty!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Standart magazín je printový magazín o kávovej kultúre, ktorý vznikol na Slovensku, no dnes sa rozrástol už do viac ako 60-tich krajín sveta. Vydáva ho partia kofeínových nadšencov pre kvalitnú žurnalistiku, dizajn a kávovú komunitu.