Standart č. 17

190 Kč
Na dotaz

Standart magazín je čtvrtletník zabývající se výběrovou kávou a životním stylem kolem ní. Časopis vydávájí na Slovensku a sleduje mezinárodní kávovou scénu. Ve významné mezinárodní soutěži získal druhé místo.

Kategorie: Standart magazín
Položka byla vyprodána…

Nové číslo Standardně je plné článků, esejů, rozhovorů a umění, které se zabývají tématy od udržitelného importu až po budoucnost kávy.

V kapitole "Káva" začínáme novou sérii s Gwilymom Daviesem o pravdivých a vymyšlených mýtech o kávě. Přečtete si také, do jaké míry jeho myšlenky pronikají do speciality coffee bubliny zkoumáním kávy na cuppingovom stole. Podíváte se s námi jak se Čína dostává do povědomí světa výběrové kávy a spolu s Adrianem Krišákom, se ponoříme do pokračování témata vody, tentokrát zaměřenou na téma změkčovače a jeho vlivu na výslednou chuť kávy.

V kapitole "Lidé", v níž zkoumáme talentovaných lidí tvořících kávový svět, jsme cestovali do Londýna na snídani s Paulem Rossem, manažerem v pražírně Kiss the Hippo a UK baristickýcm mistrem roku 2019. Bavili jsme se o soutěžích, zkušenostech, běhu a Scrabble. Vyzpovídali jsme Pavla Ewžena Adamkoviče, o tom, jak se dají spojit kola s kávou a přešli jsme do úvah akademičky zabývající se znepokojivými zobrazeními výrobců, kteří stále oplývají marketingem na výběrovou kávu. Na závěr této kapitoly jsme se vrhli na známou i méně známou historii mléka a jeho spojení se světem kávy.

V kapitole "Svět" antropolog a historik z bostonské univerziry přehodnocuje svůj výzkum v knihách, které píše poprvé, kdy navštívil Gesha kávové farmy v Panamě; kávový milovník nás zas zavede přes Tel-Aviv a jeho kávovou scénu či jedinečnou historii, která vedla k dnešnímu stavu.

Také přinášíme report z AeroPress šampionátů, které jsme v říjnu organizovali na Slovensku a v Čechách. Pojďte si spolu s námi připravit vítězné recepty!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Standart magazín je printový magazín o kávovej kultúre, ktorý vznikol na Slovensku, no dnes sa rozrástol už do viac ako 60-tich krajín sveta. Vydáva ho partia kofeínových nadšencov pre kvalitnú žurnalistiku, dizajn a kávovú komunitu. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení