Standart č. 16

190 Kč
Na dotaz

Standart magazín je čtvrtletník zabývající se výběrovou kávou a životním stylem kolem ní. Časopis vydávájí na Slovensku a sleduje mezinárodní kávovou scénu. Ve významné mezinárodní soutěži získal druhé místo.

Kategorie: Standart magazín
Položka byla vyprodána…

Aktuální vydání magazínu Standart přichází tak, jako vždy, s různými tématy, články, eseje či rozhovory. V novém čísle se zabýváme výzvami, kterým náš průmysl čelí, a které jsou dnes důležitější více než kdykoliv předtím.

V kapitole "Káva" pokračujeme porovnáváním kávy a čaje - tentokrát s metodami extrakce. Podíváme se na historii největší země v produkcí čaje, Srí Lanku, která po dosažení titulu čajové velmoci zaměřuje pozornost i na výběrovou kávu. Často se zapomíná, že s procesem výroby kávy přímo úměrně stoupá i množství odpadu; navrhneme tedy, jak se dá kávový odpad co nejefektivněji využít. Na konci kapitoly Adrián Krišák rozebere důvody mizející ovocnosti z vašeho espressa, a pokud si myslíte, že řeč bude jen o točení mlýnku, mýlíte se.

Kapitola "Lidé" zkoumá osobnosti tvořící svět kávy. Seznámili jsme se v ní s kanadským baristickým mistrem Cole Torodeom, který nás převedl začátky své kariéry, soutěžení a úvahami o direct trade. Článek Ashley Rodriguezové zkoumá povolání šéfa na volné noze a přináší tipy a triky, které jí pomohly se sbíráním zkušeností a sebekázní.

V kapitole "Svět" se podíváme na tradice, které vytvářejí zážitek z pití kávy na Balkáně a přemístíme se do Austinu v Texasu zamyslet se nad tím, jak se dá z města vytvořit kávová mekka, jakou dnes Austin je.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Standart magazín je printový magazín o kávovej kultúre, ktorý vznikol na Slovensku, no dnes sa rozrástol už do viac ako 60-tich krajín sveta. Vydáva ho partia kofeínových nadšencov pre kvalitnú žurnalistiku, dizajn a kávovú komunitu.